Jak dobrać pasek do garnituru?

  • Napisał:
  • Ostatnia modyfikacja:

Czym kierować się przy wyborze paska na wyjątkową okazję? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, żeby Twoja stylizacja była elegancka i spójna.

Po pierwsze – jakość i detale

Zadbaj o to, żeby wybrany przez Ciebie pasek był starannie wykonany. Zwróć uwagę na materiał, z którego go wyprodukowano. Przyjrzyj się także przeszyciom przy klamrze – od ich jakości zależy, czy pasek nie będzie ukosował. Solidne wykończenie brzegów paska zapobiegnie natomiast jego strzępieniu. Dzięki temu posłuży Ci przez wiele lat i nie będzie zakupem na jedną okazję.

Upewnij się także, że Twój pasek jest w odpowiednim rozmiarze. Ten element ubioru wygląda najlepiej, kiedy zapniesz go na środkową dziurkę.

Kupując pasek, zwróć uwagę na jego materiał, a także jakość przeszyć czy wykończenie brzegów.
Kupując pasek, zwróć uwagę na jego materiał, a także jakość przeszyć czy wykończenie brzegów.
Zdjęcie: Pasek męski M3502.

Po drugie – kolory

Najpopularniejszymi kolorami galanterii skórzanej na formalne okazje wciąż są czerń i brąz. Zadbaj o to, żeby odcień paska współgrał z odcieniem butów. Najłatwiej uzyskać ten efekt w przypadku czarnych elementów. Nieco trudniej dopasować do siebie brązowe dodatki. Pamiętaj jednak, że nie muszą mieć dokładnie tego samego odcienia. Wystarczy, jeśli będą bardzo podobne.

Zwróć także uwagę na kolorystykę metali w Twojej stylizacji. Unikaj sytuacji, w których łączysz np. złotą klamrę paska ze srebrnym zegarkiem. Zachowaj konsekwencję i wybierz jeden kolor wszystkich metalowych elementów.

Złoty i srebrny to najpopularniejsze odcienie okuć paska. Kolor klamry powinien współgrać z pozostałymi metalowymi elementami, które masz na sobie.
Kolor klamry powinien współgrać z pozostałymi metalowymi elementami, które masz na sobie.

Po trzecie – prostota

Podczas formalnych sytuacji warto stawiać na klasyczne rozwiązania. Typ paska, który sprawdzi się najlepiej, to tzw. bombato. Jest wąski i lekko wypukły. Dzięki temu wygląda elegancko i idealnie układa się w szlufkach spodni. Swój charakterystyczny kształt zawdzięcza połączeniu dwóch rodzajów skóry. Gwarantuje to nie tylko estetykę, ale też ponadprzeciętną wytrzymałość.

Podczas formalnych okazji najlepiej sprawdza się soczewkowy przekrój paska bombato.
Podczas formalnych okazji najlepiej sprawdza się soczewkowy przekrój paska bombato.

Jeśli weźmiesz pod uwagę te trzy kwestie, uzyskasz szykowną i spójną stylizację.